O co całe zamieszanie z Legalnymi Bukmacherami?

W ubiegłym roku w życie weszła ustawa regulująca działalność firm hazardowych, w tym tych dostarczających usługi związane z zakładami bukmacherskimi.

Nie ważne czy obstawianie odbywa się w internecie czy w punkcie naziemnym – licencja musi być. O licencję zezwalającą na działanie bukmacherzy muszą zgłaszać się do ministra finansów. Minister może wyrazić zgodę na funkcjonowanie firmy bukmacherskiej lub zablokować jej działalność wycofując wydaną wcześniej licencję.

Można by wiele mówić na temat samej ustawy. I rzeczywiście w miarę jak nowa ustawa wchodziła w życie pojawiło się mnóstwo informacji na ten temat, zarówno w internecie jak i poza nim. Podobno powstała w tym czasie nawet książka o legalnych zakładach, chociaż ponoć nie była to zbyt wartościowa lektura a raczej kawałek marketingu wypływającego na fali zainteresowania legalnością zakładów bukmacherskich w Polsce.

Kwestie legalności i kwestii prawnych same w sobie mogą być ciekawe dla prawników i polityków, ale co z tego wszystkiego wynika jeżeli spojrzymy na przeciętnego gracza?

Jak obecna sytuacja legalnych (i nielegalnych) zakładów wpływa na przeciętnych graczy?

Ciężko póki co stwierdzić cokolwiek ze względu na brak dobrych danych. Żeby wyciągnąć bardziej definitywne wnioski będziemy musieli jeszcze zaczekać conajmniej rok lub dwa, kiedy pojawi się więcej statystyk.

Na chwilę obecną możemy stwierdzić kilka rzeczy w oparciu o osobiste odczucia oraz ankiety przeprowadzone na innych graczach.

Na pewno gracze są na ogół zadowoleni z faktu że zakłady bukmacherskie są prowadzone pod ścisłym nadzorem ze strony państwa. Oznacza to dla nich wiekszą pewność co do uczciwości bukmacherów.

 

Dlaczego państwo Polskie decyduje się na ściślejszą kontrolę rynku hazardowego?

Powodów jest wiele. Co ciekawe jedne z ważniejszych dotyczą bezpieczeństwa samych osób korzystających z usług hazardowych – czyli nas graczy.

 

Regulacja hazardu globalnie

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o globalnym ruchu w stronę ścisłej kontroli hazardu. Mówi się też wiele o tym jak bardzo destrukcyjne są takie praktyki dla gospodarki tych krajów i jak bardzo spowalniają rozwój. Nic bardziej mylnego.

Rzeczywiście wiele państw dąży do ściślejszych regulacji w domenie hazardu, ale robią to raczej ze względu na to że widzą jak tego typu praktyki mogą wspomóc wzrost gospodarczy. I to na dużą skalę.

 

Legalne Kasyna w państwach na świecie

Jeżeli spojrzymy na mapę przedstawiającą legalność kasyn online we wszystkich krajach na świecie zauważymy wysoko rozwinięte państwa dążą do regulacji przez wydawanie licencji i ścisły nadzór, podczas gdy kraje mniej rozwinięte albo nie regulują hazardu wcale albo delegalizują hazard kompletnie bez zastanowienia.

 

Wzrost a regulacje prawne

Co ciekawe rynek hazardowy nadal rośnie, i to w wielu miejscach w zadziwiająco szybkim tempie. To oznacza wiele okazji dla potencjalnych oszustw i praktyk związanych chociażby z wyłudzaniem pieniędzy na dużą skalę, pod przykrywką działalności hazardowej. Kontrola tego sektora gospodarki przez państwo oznacza wprowadzenie rygorystycznych zasad co do organizacji tych firm w taki sposób aby możliwy był dalszy wzrost gospodarczy.

Jest to nieco nieintuicyjne posunięcie – mogłoby się wydawać że większa ilość konkurencji powinna wspomóc rozwój sektora hazardowego. Jednak specyfika tej branży mówi nam że liberalne podejście do rynku hazardowego nie jest zdrowe tak na prawdę dla nikogo – ani dla graczy, ani dla skarbu państwa, ani dla naszej gospodarki.

 

Korzystanie ze strony bonusowekody.pl wymaga akceptacji jej regulaminu. Graj odpowiedzialnie.